Главная » Статьи » Фотографии из мира урологии » Фото интересных случаев в сфере урологии

Олеогранульома. Лікування олеогранульоми

Олеогранульома

В урологічній практиці зустрічається багато дивних речей. Іноді люди роблять більш ніж дивні вчинки і не завжди є цьому пояснення.

Ось випадок з моєї практики.

На прийом звернувся чоловік зі скаргами на біль в області статевого члена при ерекції, набряк, ущільнення крайньої плоті, деформацію статевого члена та неможливість відкрити головку.

В ході опитування з'ясувалося, що хворий 8 років тому ввів в шкіру статевого члена 10 мл вазеліну, з метою його збільшення. При огляді визначається збільшення, набряк крайньої плоті з білими вогнищами (Нижче наведені фотографії з даною патологією). При пальпації крайня плоть вогнищево ущільнена, в області ствола статевого члена під шкірою пальпуються щільні тяжі, які доходять до лобкової кістки.

У даного хворого розвинулася олеогранульома, доброякісне утворення шкіри статевого члена, що представляє собою запально-алергічну реакцію з деформацією статевого члена. Зазначу, що олеогранулема так само може розвиватися при введенні в статевий член різних мазей, гелів та інших речовин. Олеогранульома може поширюватися на всю шкіру статевого члена, на сечовипускальний канал, мошонку, лобок. Період від введення в член масляного розчину до утворення патологічного олеогранулематозного вогнища може варіювати від декількох днів до 10 років, це залежить від агресивності інфекції внесеної в шкіру члена з маззю а так само від алергічної реакції самого організму на введення чужорідного речовини.

Згадаю про ускладнення олеогранулеми:
  • Можуть з'являтися ознаки гострого запалення у вигляді почервоніння та хворобливості;
  • Іноді інфікування з виходом в абсцес;
  • Рідко може з'являтися виразка і формування нориць;
  • Виразки шкіри пеніса;
  • Перехід олеогранульоми в злоякісну пухлину.

Найефективнішим методом лікування олеогранулеми, є хірургічний.

Заборонено при олеогранульомі проводити: масаж уражених тканин, прогрівання, а також аспіраційний витяг жирів з тканини.

Нагадаю, що наш пацієнт ввів собі вазелін в шкіру пеніса з метою потовщення члена.

Нашому пацієнтові ми будемо проводити оперативне лікування олеогранульоми.

Розповім про види операцій.

Самий ощадливий вид операцій при олеогранульомах це кругове висічення крайньої плоті але проводяться такі операції тільки в тому випадку якщо олеогранулематозні вогнища невеликі, розташовуються в крайній плоті та нижче вінця головки, які можна висікти не порушуючи цілісності шкіри.

Другий вид операцій, які ми проводимо хворим з олеогранульомой це двоетапна операція Райха. Першим етапом статевий член повністю скальпується та поміщається під шкіру мошонки (рейх-1 етап). Через 4-6 місяців другим етапом проводиться пластика шкіри статевого члена зі шкіри мошонки (рейх-2 етап). Знаходження в стаціонарі при проведенні кожного етапу 3-4 дні, операції проводяться під наркозом, шви знімаються на 14 добу після операції.Дані операції проводяться не стільки з естетичною метою, скільки за медичними буває і за життєвими показаннями.

У випадку нашого пацієнта вид операції буде вирішуватися під час проведення оперативного втручання.

Олеогранулема

Олеогранулема

Олеогранулема

Олеогранулема

Олеогранулема

Також представлю фото запущеного випадку олеогранулеми ще одного хворого, який 8 років тому ввів під шкіру статевого члена вазелін, а так само вставив пластикову нитку в шкіру. На фото визначаються нориці (свищі), ділянки нагноєнь, тотальне рубцевання шкіри статевого члена.У Вас є можливість задавати питання з приводу цієї теми на форумі, та получати відповіді лікаря онлайн!
Бажаємо Вам здоров’я!

Статтю підготував лікар- андролог: Смерницький В.С.Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Фото интересных случаев в сфере урологии | Добавил: Владимир Смерницкий (07.04.2012)
Просмотров: 13648 | Теги: Олеогранульома
Рейтинг : UroPortal 2.6 из 5 на основе 5 оценок. 5 отзывов