Главная » Статьи » Статті українською мовою » Андрологія

Аналіз крові на ПСА (PSA) як метод виявлення раку простати

Здати аналіз ПСА в Миколаєві можна, попередньо записавшись на прийом до лікаря уролога Смерницького Володимира Сергійовича, за телефонами вказаними в контактах

Передміхурова залоза (простата) є однією з залоз статевої системи чоловіка і розташовується під сечовим міхуром. Простата з усіх боків оточує початкову частину сечівника. Тому зміни її розмірів, що виникають при різних захворюваннях (внаслідок набряку при запаленні або пухлинного росту) супроводжуються порушенням сечовипускання.
Проблеми з простатою можуть виникнути в будь-якому віці.
Симптоми не специфічні для передміхурової залози і часто однотипні для різних захворювань.
До уролога потрібно звернутися, якщо Вас турбують:
- Часті позиви до сечовипускання
- Утруднене, ослаблене сечовипускання
- Відчуття залишку сечі в сечовому міхурі після сечовипускання
- Болі або дискомфорт в промежинній області
- Нічні походи в туалет помочитися, ноктурія
Чому кожному чоловікові потрібно здавати аналіз PSA. Як сдавати кров на ПСА
Рак передміхурової залози досить часто виявляється у чоловіків після 45 років. В Україні майже у 72% визначаються запущені 3 і 4 стадії, коли рак поширюється на навколишні або віддалені органи.
При своєчасному виявленні онко-процесу в простаті, ефективність терапії досить висока. Низьке виявлення раку на 1 і 2 стадіях пов'язане з тим, що на ранніх етапах розвитку хвороба протікає без симптомів, а класичні методи його виявлення, такі як, пальцеве ректальне дослідження простати в поєднанні з ультразвуковим обстеженням залози мають невелику чутливість і не завжди можуть виявити пухлину .
PSA (простатоспецифічний антиген) - білок, що виробляється в простаті.
ПСА може підвищуватися при різних захворюваннях передміхурової залози. Зазвичай при простатиті та аденомі простати може бути незначне підвищення рівня ПСА. Високе PSA в крові з великою ймовірністю говорить про наявність злоякісного процесу в залозі. Для більш точної відмінності доброякісних та злоякісних процесів в залозі рекомендується визначення загального та вільного рівня простатичного специфічного антигену.
Внаслідок, доброякісних захворювань простати частка вільного ПСА звичайно становить більше 15% від загального PSA. Вміст вільного ПСА менше 15%. При підвищенні рівня загального ПСА таке положення говорить про можливість несприятливого прогнозу.
Чоловікам понад 45 років здавати аналіз PSA необхідно 1 раз на рік.
При незначному перевищенні норми, ПСА слід здавати кожні 3 місяці. Надмірне збільшення рівня ПСА за рік говорить про загрозу появи раку простати.
Своєчасна діагностика рівня PSA дуже важлива для ефективного лікування захворювань і запобігання розвитку ускладнень.
Підготовка до дослідження на рівень PSA крові
Для визначення рівня ПСА необхідно натщесерце здати венозну кров. Так як деякі фактори можуть сприяти підвищенню рівня PSA аналіз на простат-специфічний антиген необхідно здавати не менше ніж через 2 тижні після:
- Пальцевого ректального обстеження простати або масажу залози;
- Трансректального ультразвукового дослідження передміхурової залози (ТРУЗД);
- Взяття біопсії простати;
- Уретроскопії, цистоскопії, колоноскопії;
- Лазерного лікування та інших видів фізіотерапії на органах малого таза.
За добу до здачі аналізу потрібно виключити інтенсивні фізичні навантаження і статеві контакти, що супроводжуються сім'явипорскуванням.

 Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Андрологія | Добавил: Владимир Смерницкий (27.02.2015)
Просмотров: 4191 | Теги: Обстеження в Миколаєві, простатит, лікування, PSA, рак простати, аденома, пса
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 7 оценок. 7 отзывов