Главная » Статьи » Статті українською мовою » Андрологія

Фімоз у дитини. Діагностика фімозу у дітей. Лікування Фімозу у хлопчиків в Миколаєві.

Якщо у Вас з'явилися питання з лікування фімозу у дитини, можна задавати їх урологу за телефонами вказаними в контактах.

При народженні дитини головка його статевого члена покрита крайньою плоттю (шкіркою), яка повністю облягає голівку і звужується в кінці у зовнішнього отвору сечовипускального каналу. Звуження крайньої плоті у дитини називається «Фізіологічний фімоз» і є варіантом норми. Фізіологічне звуження крайньої плоті у дітей пов'язано з тим, що діаметр головки більше діаметра отвору крайньої плоті і оголити головку можливо далеко не у всіх малюків.   

                

Часто разом з фімозом у хлопчиків крайня плоть ще й зрощнa з головкою частково або повністю, що теж є нормою.

З ростом малюка його статеві органи збільшуються, з'являються ерекції, головка пеніса стає більше, крайня плоть (шкурка) роз'єднується зі шкірою головки, формується препуціальний мішок (простір між голівкою і крайньою плоттю), зовнішній отвір крайньої плоті розширюється і головка вільно оголюється. Такі зміни відбуваються до 5- ти років, у кого раніше у кого пізніше.Коли препуциальний мішок повністю сформувався, в ньому починає накопичуватися білісувата творожиста масса, що виділяється залозами і називається смегмою. Наявність смегми сприяє розмноженню мікроорганізмів, що тягне за собою запалення головки та крайньої плоті, тому батьки повинні навчити дитину особистої гігієни а саме обмиванню головки теплою водою із милом з метою видалення смегми.

Іноді хірурги- урологи, при огляді, діагностуючи у хлопчиків фімоз до 4-5 років відкривають голівку, в наслідок чого на крайньої плоті з'являються мікротріщини і надриви, що тягне за собою утворення рубцевої тканини, а надалі перехід з фізіологічного фімозу в патологічний рубцевий фімоз, який вимагає оперативного кругового висічення крайньої плоті (Операція обрізання крайньої плоті у дітей).

Думка про те, що головку у дитини потрібно відкривати в ранньому віці є помилковою, чим раніше головка відкривається, тим більше ймовірність розвитку придбаного рубцевого фімозу. Хочу відзначити, що бувають випадки істинного вродженого фімозу. На відміну від придбаного фімозу при вродженому крайня плоть звужена з народження і голівка не оголюється навіть при досягненні хлопчиком статевозрілого віку і лікується таке звуження тільки оперативно.

Бувають випадки, коли фімоз ускладнюється, до найчастішого ускладнення звуження крайньої плоті належать:

- Складне сечовипускання. При досить сильному звуженні крайньої плоті у дитини може відбуватися утруднення при сечовипусканні, аж до гострої затримки сечі. Якщо батьки бачать, що крайня плоть у дитини роздувається при сечовипусканні, сеча виходить тонким струменем краплями, а дитина відчуває дискомфорт і біль потрібно терміново звернутися до лікаря;


- Парафімоз. Самостійне насильне відкривання головки статевого члена може призвести і до іншого серйозного ускладнення- парафімозу. Парафімоз це утиск звуженим кільцем крайньої плоті головки пеніса, при якому не виходить знову закрити головку, крайня плоть набрякає, здавлює судини і порушує кровообіг в області голівки, що може призвести до її некрозу (відмирання). Якщо самостійно протягом декількох хвилин голівка не вправилась, необхідний виклик швидкої допомоги і негайне звернення до хірурга або уролога, який шляхом розсічення крайньої плоті вправить головку;      

                                                   

- Баланопостит. На тлі фімозу як ускладнення може виникати баланопостит- це запалення головки та крайньої плоті. Баланопостит пов'язаний з розмноженням в закритому препуціальному мішку бактерій і грибків. При баланопоститі лікар- уролог призначає фіто- ванночки та антисептичні мазі, як правило хвороба швидко відступає.

- Тріщини і надриви на шкірі крайньої плоті. Таке ускладнення виникає у зв'язку з грубими необгрунтованими спробами відкрити головку у дитини.


Лікування фімозу у дітей

Лікування неускладненого фізіологічного фімозу у дитини не потрібно.

Якщо ж фізіологічний фімоз переходить в рубцевий або ускладнюється порушеннями сечовипускання необхідно оперативне лікування звуження крайньої плоті.

Для оперативного лікування фімозу у хлопчиків вдаються до наступних операцій:

- Кругове висічення крайньої плоті (Обрізання крайньої плоті, циркумцизия);

- Часткове висічення крайньої плоті (Часткове обрізання, часткова циркумцизия);

- Пластика крайньої плоті (Препуціотомія, prepuciotomia).

У ході операції "Обрізання" крайню плоть висікають повністю і головка залишається оголеною на все життя.
У ході часткового обрізання крайньої плоті, висікається невелика частина крайньої плоті, а залишившаяся ділянка плоті може чуточку прикривати голівку, до таких операцій вдаються частіше при гіпертрофії крайньої плоті у дитини.


Якщо ж батьки відмовляються від повного обрізання крайньої плоті і немає надлишку шкурки, проводиться операція "Пластика крайньої плоті" при, якій крайня плоть спеціальним чином розтинається і потім вшивається.


Після операції пластики крайньої плоті її отвір стає ширше і головка вільно оголюється.

Статтю підготував хірург- уролог Володимир Сергійович Смерницький.

(Теги: Фімоз у дитини лікування в Миколаєві, лікування фімозу в Миколаєві у хлопчика, фімоз у хлопчика лікування в Миколаєві, дитячий уролог в Миколаєві, дитячий уролог Миколаїв, звуження крайньої плоті у дитини лікування в Миколаєві, лікування фімозу у дитини в Миколаєві, лікування фімозу у дітей в Миколаєві, уролог дитячий у Миколаєві, дитячий хірург в Миколаєві.)Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Андрологія | Добавил: Владимир Смерницкий (27.10.2013)
Просмотров: 21200 | Теги: лікування фімозу у хлопчиків в Мико, лікування фімозу у малюків в Микола, Лікування фімозу у дітей в Миколаєв, дитячий уролог в Миколаєві
Рейтинг : UroPortal 3.5 из 5 на основе 11 оценок. 11 отзывов