Главная » Статьи » Статті українською мовою » Андрологія

Масаж простати в Миколаєві. Урологічний масаж. Показання. Протипоказання. Поради уролога

На масаж простати в Миколаєві можна записатися за телефонами вказаними в контактах. Процедуру проводить уролог-андролог Смерницький Володимир Сергійович.

 

Масаж простати (Урологічний масаж) це урологічна маніпуляція, яка передбачає пальцевий вплив лікаря-уролога на передміхурову залозу. Масаж простати проводиться як з діагностичним, лікувальним призначенням так і з метою профілактики простатиту.

 

 

У нормі після масажу простати з уретри виділяється секрет передміхурової залози, у вигляді однієї або декількох крапель. Секрет простати являє собою в'язку, білісувату, мутну, опалесцуючу рідину. З метою діагностики секрет простати можна здати в лабораторію на мікроскопію, посів, ПЛР та виявити запалення в передміхуровій залозі (Простатит), застійні явища, бактерії, гриби тощо.

 

Лікувальний урологічний масаж простати
- Очищує ацинуси і вивідні протоки від запального вмісту;
- Знімає венозний і лімфатичний набряк;
- Приводить передміхурову залозу в тонус;
- Сприяє проникненню лікарських речовин в простату.

 

Показання до масажу простати
- Хронічний простатит;
- Застійні явища в простаті;
- Аденома простати 1 ступеню, що супроводжується запаленням;
- Еректильна дисфункція (Порушення потенції);
- Передчасна еякуляція.

 

Як робити масаж простати правильно
Перед масажем простати чоловік стає на кушетку в колінно-ліктьову позу. Лікар-уролог одягає стерильну рукавичку. На вказівний палець наноситься лікувальна мазь, вазелін, лубрикант або гель. Обережним рухом палець вводиться в пряму кишку, на відстані 3-5 см від сфінктера визначається передміхурова залоза у вигляді еластичного бугра, що нагадує за формою каштан.

 

Масаж простати
Перед масажем простати уролог визначає розміри простати, контури, щільність, міждольову борозну, стан слизової прямої кишки, потім переходить безпосередньо до масажу. Рухи пальця при масажі простати повинні бути дуже обережними, без зусиль від периферії до центру, потім зверху вниз, в кінці спустошуючи борозну. Під час масажу простати чоловік може відчувати сильний але помилковий позив до сечовипускання. Іноді відчувається невелика біль. Перші 1-2-3 масажі, як правило, досить неприємні, але поступово в наслідок очищення простати від запалення неприємні і больові відчуття проходять, що полегшує процедуру для пацієнта. Масаж простати триває 1-2 хвилини. Після маніпуляції хворий обов'язково повинен помочитися, щоб змити з уретри запальний вміст. Кількість сеансів масажу простати визначає уролог, зазвичай проводять від 10 до 20 процедур.

 

Секрет простати може не виділятися після масажу в зв'язку з такими факторами, як:
- Особливість будови передміхурової залози;
- Якщо недавно перед масажем простати була еякуляція (Статевий акт, мастурбація, полюції);
- Якщо вивідні протоки простати обтуровані (закриті) лейкоцитами, бактеріями, слизом, епітелієм, камінням, фіброзом;
- Якщо секрет простати після масажу виділяється ретроградно тобто в сечовий міхур.

 

Протипоказання до ректального масажу простати:
- Гострий простатит;
- Рак простати;
- Аденома 2-3 ступеня;
- Середні та великі камені в передміхуровій залозі;
- Склероз простати;
- Кісти простати;
- Гострий цистит;
- Камені сечового міхура;
- Гіперактивний сечовий міхур;
- Гострий геморой;
- Парапроктит;
- Проктит;
- Рак прямої кишки;
- Анальна тріщина;
- Синдром хронічного тазового болю нез'ясованої етіології.


Масаж простати ні в якому разі не можна проводити при наявності вищенаведених захворювань, так як всі вони мають властивість прогресувати при пальцевому ректальному впливі на залозу, анус і пряму кишку.

 

Рекомендації уролога-андролога в Миколаєві Смерницького В.С.
1. Масаж простати можна проводити тільки після повного, всебічного обстеження простати (Загальний аналіз сечі, секрет простати, УЗД простати абдомінально і ректально, ІФА, ПЛР, посіви на інфекції, ПСА), щоб виключити наявність захворювань, які відносяться до протипоказань;
2. При наявності захворювань, що передаються статевим шляхом масаж простати можна робити тільки на тлі антибіотикотерапії;
3. Масаж простати в лікуванні простатиту буде набагато ефективніше якщо його поєднувати з фізіопроцедурами такими як лазер, тепловібромагнітотерапія тощо;
4. Масаж простати дома (в домашніх умовах) проводити не рекомендується так як є багато нюансів при, яких можна погіршити стан залози;
5. Бажано, щоб процедуру проводив підготовлений фахівець, лікар-уролог, який розбирається у всіх тонкощах проведення урологічного масажу. Якщо масаж проводить людина без урологічної підготовки (наприклад "Дружина робить масаж простати чоловікові"), існує велика ймовірність завдати травму передміхуровій залозі і погіршити перебіг патологічного процесу.

 

Після правильно, проведеного урологічного масажу передміхурової залози у чоловіків стає вільним сечовипускання, проходять болі і неприємні відчуття, поліпшується ерекція.

 

Статтю "Массаж простаты в Николаеве" підготував лікар-уролог вищої категорії Смерницький Володимир Сергійович.

 Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Андрологія | Добавил: Владимир Смерницкий (20.09.2016)
Просмотров: 3011 | Теги: Урологический массаж в Николаеве, Масаж простати в Миколаєві, Массаж простаты, Урологічний масаж
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 2 оценок. 2 отзывов