Главная » Статьи » Статті українською мовою » Андрологія

Варикоцелє. Причини, симптоми, діагностика, профілактика. Лікування варикоцелє у Миколаєві. Операції при варікоцелє

Увага! Сучасні операції направлені на усунення варикоцелє за методом Мармара проводяться в Миколаєві, додаткові питання можна задавати лікарю андрологу Смерницькому Володимиру Сергійовичу за телефонами вказаними в контактах!                                   (Відео сучасної операції при варікоцелє під текстом).

Варикоцелє- це вузлувате розширення та подовження вен гроновидного сплетіння сім'яного канатика, що порушує функцію яєчка і в деяких випадках приводить до чоловічого безпліддя.

             

Розрізняють первинне варикоцелє і придбане вторинне варикоцелє.

Причини первинного варикоцелє:
- Спадкове недорозвинення (слабкість) судинної стінки, що призводить до клапанної недостатності;
- Вроджена відсутність клапанів яєчкової вени;
- Дисплазія сполучної тканини судин;
- Недорозвинення м'язового шару судинної стінки яєчкової вени;
- Здавлення ниркової вени аорто-мезентеріалним пінцетом, що призводить до утруднення відтоку крові по яєчковій вені;
- Впадіння яєчкової вени в ниркову під прямим кутом, що підвищує тиск венозної крові в яєчковому сплетінні та розширює його.

Причини вторинного варикоцеле, які підвищують тиск венозної крові в яєчкових венах і призводять до варикоцелє:
- Пахвинні грижі;
- Розширення пахового каналу;
- Хронічні закрепи або хронічна діарея;
- Рак нирки;
- Пухлини заочеревинного простору;
- Хвороба Ормонда;
- Пухлини черевної порожнини;
- Пухлини малого тазу;
- Портальна гіпертензія;
- Цироз печінки;
- Гепатоспленомегалія.

Фактори що схиляють до розвитку варикоцелє:
- Застійні явища в органах малого тазу;
- Нерегулярне статеве життя;
- Важка фізична робота також робота пов'язана з тривалим перебуванням у вертикальному положенні (продавці, перукарі, вантажники та ін.);
- Важкі види спорту;
- Швидкий та високий зріст підлітка;

Прояви варикоцелє що залежать від величини розширення вен.

На першій стадії захворювання зазвичай ніяких проявів хвороби не відзначається. Нерідко варикоцелє в цій стадії виявляється при профілактичних оглядах. У вертикальному положенні можна пропальпувати розширені вени. При переході в горизонтальне положення вени спадаються і варикоцеле не визначається. При першому ступені варикоцелє хворого просять кілька разів присісти, венозна кров приливає в яєчкове сплетіння і варикоцелє визначається набагато краще, ніж у стані спокою.

У другій стадії варикоцелє, вени розширюються більшою мірою. Вони спускаються у вигляді грон до нижнього полюсу яєчка. При огляді виявляється асиметрія правої і лівої половин мошонки. Яєчко на стороні варикоцелє опускається, внаслідок чого відповідна половина мошонки відвисає. Пацієнт скаржиться на дискомфорт і ниючий біль у відповідній половині мошонки, яка може бути різної інтенсивності, біль посилюється при ходьбі та фізичних навантаженнях. Нерідкість зниження потенції, як правило внаслідок наявності неприємних і больових відчуттів при статевих контактах.

При третій стадії біль та дискомфорт практично постійні, можуть турбувати у спокої, вдень і вночі. Мошонка збільшена за рахунок великих "грон" вен, які спускаються на дно мошонки огортаючи яєчко, тепловий режим яєчка, кровообіг і сперматогенез в ньому порушуються.

У Четвертій стадії захворювання вени заповнюють всю половину мошонки, тепловий режим, кровообіг, сперматогенез значно пригнічені, з'являються процеси ішемії, яєчко атрофується.

Обстеження при варикоцелє
1. У всіх випадках варикоцелє необхідно проводити аналіз спермограми. Спермограма показує наскільки порушена фертильність (плідність) чоловіків на тлі варикоцелє. Дане дослідження показує кількість сперматозоїдів, відсоток рухливих, наявність патологічних форм сперміїв та інші важливі чинники. При варикоцелє особливо в останніх стадіях в спермограмі як правило визначається зниження кількості сперматозоїдів, зниження рухливості, значне підвищення дегенеративних форм сперміїв.
2. При варикоцелє обов'язковим обстеженням є проведення ультразвукового дослідження. Хворому проводиться УЗД нирок, сечового міхура, передміхурової залози, органів калитки. Якщо є підозра на інші захворювання, проводиться УЗД черевної порожнини. Так само проводиться доплер дослідження судин яєчок, для визначення порушення кровообігу в них.
3. Якщо в наслідок проведення УЗД у хворого виявляються якісь об'ємні процеси в заочеревинному просторі, черевної порожнини, органах малого таза, відповідно потрібно провести Комп'ютерну томографію або ж Магнітно-резонансну томографію підозрілої області.
4. Так само проводять дослідження рівня статевих гормонів.

Варикоцелє першої стадії не потребує лікування, буває досить усунути причину застійних явищ в малому тазу (хронічні запори, зменшити важкі фізичні навантаження тощо.) і все стає на свої місця.

При 2-3-4 стадії, особливо, коли хвороба супроводжується болями, тяжкістю в мошонці, порушенням спермограми консервативного лікування недостатньо, необхідно оперативне втручання.

Показаннями до хірургічного втручання при варикоцелє є наступні обставини:
- Безпліддя;
- Порушення якості сперми (Олігоспермія, астеноспермія, тератоспермія, спермаглютінація);
- Біль періодична або постійна;
- Дискомфорт в області варикоцелє;
- Косметичний дефект. Візуально визначається відвисання відповідної половини мошонки у вигляді грона винограду;
- Припинення зростання ураженого яєчка та його атрофія.

Оперативне лікування варикоцелє в Миколаєві
Застарілі хірургічні методи лікування варикоцелє такі як метод Іванісевича, Паломо, емболізація яєчкової вени, накладення кліпс на яєчкові вени відходять у минуле і застосовуються рідко у в зв'язку з високою травматичністю, більшою частотою рецидивів та ускладнень.
На перший план у наш час виходить сучасна операція за методом Мармар.

Порівняння старої операції при лікуванні варикоцелє за методом Іванісевича з сучасною мікрохірургічною операцією по методу Мармара.

Найефективніше лікування варикоцелє на даний момент це мікрохірургічна операція за методом Мармара, ця операція проводиться під місцевою анестезією, використовуючи нейрохірургічний мікроскоп, час операції до 30 хв. Операція абсолютно безболісна, розріз проводиться в області пахового каналу, завдовжки всього лише 2 см. Далі пошарово здійснюється доступ до пахового каналу. В області розрізу виділяється насіннєвий канатик потім знаходяться, виділяються, перетинаються і вшиваються яєчкові вени. На відміну від заочеревинного простору (при операції Іванісевича), в паховому каналі при операції Мармар яєчкова вена знаходиться набагато легше і менш травматично.

Операція Мармара сучасніша і набагато ефективніша за операцію Іванісевича. Перевагою операції Мармар є те, що вона здійснюється без проникнення в черевну порожнину, без розрізу в області живота, а рубець після операції практично непомітний і він завжди ховається під плавками. Так само в області пахового каналу значно простіше знайти і перев'язати всі гілки яєчкової вени, тому частота рецидивів варикоцелє при операції Мармара значно нижче, ніж після проведення інших методів і становить приблизно 5%.

Пропонуємо переглянути відео операції Мармара проведеної в урологічному відділенні МЛШМД м. Миколаєва.
 


                    
Дану статтю підготував уролог в Миколаєві Смерницький Володимир Сергійович

Теги: Операція Мармара при варикоцелє, сучасне лікування варікоцеле, сучасні операції при варикоцелє, лікування варикоцеле в Миколаєві, варикоцелє Мармар, операція Marmar, операція Marmara, мікроскопічна операція при варикоцелє, уролог в Миколаєві, уролог Миколаїв, урологія Миколаїв, Миколаїв варикоцелє, хороший уролог в Миколаєві, уролог Смерницький в Миколаєві відгуки, уролог Миколаїв відгуки, уролог Смерницький відгуки, лікування варикоцеле народними засобами, лікування варикоцеле лазером, варикоцелє лікування без операції, лікування варикоцелє в домашніх умовах, варікоцеле лікування вартість, варикоцелє фото, варикоцелє симптоми, варикоцеле причини.
 Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Андрологія | Добавил: Владимир Смерницкий (21.06.2014)
Просмотров: 6830 | Теги: варікоцеле, порушення, варикоцелє лікування у миколаєві, безпліддя, варікоцелє, варикоцелє симптоми, варикоцелє операція мармара, лікування в миколаєві
Рейтинг : UroPortal 3.7 из 5 на основе 3 оценок. 3 отзывов