Главная » Статьи » Статті українською мовою » Операції

Гіперплазія передміхурової залози. Аденома простати. Симптоми. Діагностика. Лікування в Миколаєві.

Сучасне лікування аденоми простати консервативними, фізіотерапевтичними та оперативними методами проводиться в Миколєві, по даним питанням можна проконсультуватися з лікарем урологом по телефонах вказаних в контактах!

Аденома простати (інакше ще називається гіперплазія простати або доброякісна гіперплазія передміхурової залози- ДГПЗ)- поширене захворювання чоловіків похилого віку.


У віці 40 років починається розвиток аденоми простати. А в 70 років, практично кожен чоловік має аденому передміхурової залози. Розвиток захворювання пов'язан з дисбалансом гормонального фону чоловічого організму при якому зменшується рівень тестостерону в крові і збільшується рівень жіночих статевих гормонів, що і призводить до розвитку гіперплазії передміхурової залози.

Збільшення передміхурової залози призводить до здавлення сечівника і відповідно до порушення відтоку сечі з сечового міхура. Залежно від стадії захворювання і розмірів передміхурової залози аденома простати може порушувати відток сечі від незначного зниження потоку сечі до розвитку гострої затримки сечі, коли людина не може помочитися зовсім, в таких ситуаціях необхідна екстрена медична допомога це відведення сечі з сечового міхура за допомогою катетера або ж утановка надлобкової епіцистостоми, тобто виведення трубки з сечового міхура через живіт.

На жаль, в наш час, незважаючи на появу нових засобів діагностики і лікування ДГПЗ, пізні стадії гіперплазії передміхурової залози, що призводять до розвитку типових ускладнень даного захворювання, не є рідкістю. Це пов'язано головним чином з тим, що більшість чоловіків не надають належного значення даній патології і розцінюють симптоми що з´являються при збільшенні передміхурової залози як нормальний стан це обумовлено віком і не потребує будь- якого лікування.

Якщо своєчасно виявити і лікувати аденому передміхурової залози це дозволяє уникнути ускладнень цього захворювання і значно поліпшити якість життя.

Симптоми аденоми простати
- Млявий струмінь сечі;
- Витікання сечі по краплях після сечовипускання;
- Переривчасте сечовипускання;
- Збільшення часу і частоти сечовипускання;
- Необхідність напружувати м'язи живота для повного спорожнення сечового міхура;
- Прискорене сечовипускання вночі (ноктурія);
- Відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
- Позив до сечовипускання при відкритті водопровідного крана.

Симптоми даної хвороби розвиваються досить повільно. Але в міру збільшення простати напруги м'язів сечового міхура і черевного преса стає недостатнім для подолання бар'єру, викликаного аденомою і в сечовому міхурі починає накопичуватися залишкова сеча. Якщо залишкової сечі багато, виникає відчуття неповного випорожнення сечового міхура, а також з'являються інші симптоми аденоми простати, спричинені функціональними порушеннями:
- Часті позиви на сечовипускання;
- Нездатність довго утримувати сечу при появі позиву;
- На більш пізніх стадіях захворювання, виділення сечі відбувається по краплях на тлі переповненого сечового міхура, пропадають позиви на сечовипускання.

Ускладнення аденоми простати:
- У зв'язку з застоєм сечі в сечовому міхурі і розвитком інфекції, виникає хронічний цистит;
- Занедбаність інфікованої сечі з сечового міхура в нирки при рефлюксі веде до хронічного пієлонефриту;
- Надалі пієлонефрит може привести до хронічної ниркової недостатності;
- Інфекція що знаходиться в сечовому міхурі може призводити до утворення каменів у сечовому міхурі;
- Гостра затримка сечі так само є ускладненням гіперплазії простати.

Діагностика аденоми передміхурової залози
- Дослідження простати пальцем через пряму кишку. При пальпації можна визначити збільшення простати, тугоеластичність , рівні контури, гладку поверхню, згладженість міждольової борозни.

- Загальний аналіз сечі може бути нормальним або показувати запалення при хронічному циститі і пієлонефриті на тлі гіперплазії.

- Загальний аналіз крові як правило в межах норми.

- Ниркові проби в початкових стадіях не перевищують нормальних значень, але при III - IV стадії і розвитку ниркової недостатності можуть підвищуватися.

- Печінкові проби проводяться як скринінгове дослідження для планової операції.

- Коагулограма проводиться для визначення згортання крові.

- Узд нирок сечового міхура, простати, кількість залишкової сечі одне з найважливіших обстежень. У початкових стадіях гіперплазії простати узд нирок без патології, в більш пізніх стадіях відбувається розширення мисок нирок (пієлоектазія) на тлі наростання залишку сечі і збільшення тиску в сечовому міхурі, сечоводах, нирках і останні починають втрачати свою функіцю. По узд визначається патологія сечового міхура, стінка стає ущільненою, в порожнині з'являється щільний осад, можна побачити вибухання середньої частки простати в сечовий міхур, іноді на тлі аденоми визначаються дивертикули і камені в сечовому міхурі. Ознаки гіперплазії передміхурової залози при ультразвуковому дослідженні досить типові це збільшення передміхурової залози в розмірах, вибухання середньої частки в сечовий міхур, іноді неоднорідність структури паренхіми, кальцинати і ділянки фіброзу.

- Урофлоуметрія дає інформацію про швидкість потоку сечі, якщо швидкість сечі падає то можна говорити про здавлення сечовипускального каналу вузлами гіперплазії.

- Рівень PSA (Простатспецифічний антиген). Даний метод дослідження показує доброякісний або недоброякісний процес в передміхуровій залозі.

- При підвищенні рівня ПСА проводиться заключне обстеження- біопсія передміхурової залози. Для даного дослідження береться шматочок тканини передміхурової залози і проводиться її вивчення за допомогою мікроскопа. Це дослідження повністю підтверджує або спростовує діагноз.

Передміхурова залоза, збільшуючись у розмірах і здавлюючи сечівник, призводить до порушення відтоку сечі з сечового міхура. З'являється постійний залишок сечі після сечовипускання, де розвиваються бактерії. Далі приєднується хронічний цистит, бактерії піднімаються в верх до нирок, викликаючи хронічний пієлонефрит. Застій сечі в сечовому міхурі не дає вільного відтоку сечі з нирок, відбувається розширення порожнин нирок (вторинний гідронефроз), нирки не виконують свою функцію очищення крові і не виводять шлаки з організму, йде поступове отруєння організму азотистими речовинами.

Лікування аденоми простати

В даний час існує досить багато медикаментозних і хірургічних методів лікування аденоми простати.

Основні методи лікування:

Медикаментозне лікування гіперплазії передміхурової залози- а- адреноблокатори, інгібітори 5- а редуктази (фінастерид, дутастерид), фітотерапія екстракт пальми serenoa repens.

Оперативні методи лікування гіперплазії простати:
- Відкрита аденомектомія- видалення передміхурової залози через надлобковий розріз.
- ТУР (трансуретральна резекція) передміхурової залози- електрорезекція (видалення) гіперплазованої (збільшеної) тканини простати, звужуючої сечовипускальний канал, з використанням ендоскопічного інструментарію, операція проводиться через уретру.


- Установка простатичних стентів в область звуження.


- Трансректальна гіпертермія передміхурової залози і інші методи фізіотерапії.
Всі перераховані методи мають як переваги, так і недоліки. Тому для найбільш ефективного лікування аденоми простати необхідний індивідуальний підхід до кожного пацієнта і комплексне обстеження для вибору найбільш ефективної тактики лікування.


Останнім часом велике поширення отримав новий метод хірургічного лікування аденоми простати- видалення гіперплазії за допомогою лазера. При лікуванні лазером також не проводиться розрізів, процедура виконується через уретру. Але даний метод має більш широкі можливості застосування і меншу кількість ускладнень, ніж традиційний ТУР аденоми.
                        


Статтю підготував лікар- уролог Смерницький Володимир Сергійович.

Ваші запитання задавайте On - line . 

Бажаємо Вам здоров'я !

(Теги: уролог в Миколаєві Смерницький В.С. відгуки, уролог Смерницький відгуки, лікування аденоми простати в Миколаєві, лікування гіперплазії передміхурової залози в Миколаєві, лікування аденоми лазером, ТУР простати в Миколаєві, УЗД передміхурової залози в Миколаєві, УЗД в Миколаєві, УЗД аденоми простати в Миколаєві)

Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Операції | Добавил: Владимир Смерницкий (15.01.2014)
Просмотров: 9220
Рейтинг : UroPortal 3.3 из 5 на основе 13 оценок. 13 отзывов