Главная » Статьи » Статті українською мовою » Операції

Меатотомія - розсічення сечівника при стриктурі уретри. Меатотомія в Миколаєві

Меатотомія (meatus - канал, tomia - розсічення)- це розсічення зовнішнього отвору сечовипускального каналу (уретри) при його звуженні (стриктурi уретри).

Причини виникнення стриктури зовнішнього отвору уретри.

Серед причин звуження зовнішнього отвору уретри, що приводить до необхідності розсічення, виділяють травми і запальні процеси сечівника, а так само вроджені особливості розвитку уретри.

Показанням до меатотоміі є звужений отвір уретри, що приводить до появи запальних захворювань і викликає труднощі при сечовипусканні (переривчасте сечовипускання, сечовипускання тонким струменем). Також, меатотомія іноді проводиться перед трансуретральнbvb операціями (наприклад, ТУР гіперплазії простати), при яких хірургічні втручання проводяться через просвіт сечовипускального каналу.

Операція меатотомія і післяопераційний період

 Операція з розширення зовнішнього отвору уретри- меатотомія займає 15-20 хвилин і проводиться під місцевим знеболенням або внутрішньовенним наркозом. За допомогою медичного скальпеля або ножиць по середній лінії нижньої стінки уретри проводиться невеликий розріз. Достатня глибина розрізу перевіряється за допомогою вигнутого металевого стрижня (бужа) великого калібру. Для запобігання кровотечі і склеювання рани накладаються шви, що самостійно розсмоктуються через кілька днів після операції.

Меатотомія- не вимагає госпіталізації та тривалого перебування пацієнта в стаціонарі. Через пару годин після хірургічної маніпуляції пацієнт може відправитися додому, отримавши лікарські рекомендації.

Опис операції "Меатотоміі" підготував хірург- уролог Смерницький Володимир Сергійович


Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Операції | Добавил: Владимир Смерницкий (11.01.2014)
Просмотров: 3262 | Теги: уретрит, сечівник, уролог в миколаєві, меатотомія, звуження каналу, стриктура уретри, операція на сечівнику
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 6 оценок. 6 отзывов