Главная » Статьи » Статті українською мовою » Операції

Операція Іванісевича при варикоцелє. Лікування варикоцелє в Миколаєві

Операція Іваніссевича відноситься до старих класичних операцій при лікуванні варикоцелє. Ця операція була розроблена самим Іваніссевичем (Ivanissevich) ще в 1924 році, але проводиться і по сьогодні. Зараз операцію Іваніссевича проводять тільки там де ще не набули досвіду сучасних операцій, немає відповідного технічного оснащення це районні та сільські мед. установи.

Операція Іваніссевича вважається не особливо ефективною у зв'язку з досить великою кількістю післяопераційних ускладнень таких як рецидив варикоцелє і водянка яєчка (Гідроцелє), які досягають до 40%.

Ускладнення пов'язані з тим, що при цій операції хірург може не помітити деякі венки що проходять в насіннєвому канатику і не перетнути їх. Операція Іваніссевіча є самою травматичною з усіх оперативних методів лікування варикоцелє та косметично неактуальною, оскільки після неї залишається досить помітний шрам в пахвинній області.

Показання до операції Іванісевича:

- Варикоцелє 2-3-4 ступенів;

- Чоловіче безпліддя.

Протипоказання до операції Іванісевича такі ж, як і до інших хірургічних втручань: важкий загальний стан хворого, порушення згортання крові.

Мета операції- перев'язка яєчкової вени для усунення зворотного кровотоку по ній у бік яєчка і скупчування венозної крові в розширеному венозному сплетінні калитки.

Методика операції

Операція проводиться під місцевою анестезією у дорослих або під загальним наркозом у дітей і полягає в наступному: у пахвинній області (частіше зліва) вище гребеня пахвинної кістки і паралельно паховому каналу робиться розріз завдовжки приблизно 4- 5 см. Пошарово розсікають шкіру, підшкірно -жирову клітковину і фасції. Потім розтинають апоневроз - стінку пахового каналу. У паховому каналі у чоловіків проходить насіннєвий канатик, серед елементів якого - і вени лозовидного яєчкового сплетіння. Ці вени знаходяться хірургом-урологом перев'язуються і перетинаються. Після чого всі тканини пошарово вшиваються і накладається асептична пов'язка. Шви знімають на 8-9 день.

Після операції рекомендують обмежити значні фізичні навантаження протягом 2 місяців.

На зміну старій операції Іванісевича прийшли нові і досить ефективні методи лікування варикоцелє такі як:

- Операція Мармар (Marmar);

- Ендоскопичні методики, лігування вен;

- Лапароскопичні методики;

- Емболізація насіннєвої вени.

Звичайно і ці методи лікування варикоцеле не позбавлені розвитку післяопераційних ускладнень але їх набагато менше ніж при операції Іванісевича.

Бажаємо Вам здоров'я!

Огляд операції по Іванісевичу підготував лікар хірург уролог Смерницький Володимир СергійовичВнимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Операції | Добавил: Владимир Смерницкий (11.08.2013)
Просмотров: 4761
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 4 оценок. 4 отзывов