Главная » Статьи » Статті українською мовою » Рентген дослідження

Висхідна уретроцистографія. Стриктура уретри (клінічний випадок)

Висхідна уретроцистографія
Стриктура уретри

На прийом звернувся хворий  53 роки зі скаргами на утруднене, хворобливе сечовипускання, витікання сечі тонким, млявим струменем по краплях в кінці. Хворіє більше року. З анамнезу життя хворого, неодноразово хворів на гонорею і трихомоніаз, в лікуванні цих захворювань застосовував інстиляції в сечівник антибактеріальних речовин.

На початку 2012 року хворий поступив в урологічне відділення з гострою затримкою сечі, де хворому шляхом пункції сечового міхура евакуйовано 1500 мл сечі. Від запропонованої операції категорично відмовився. Призначено антибактеріальну та протизапальну терапію, після чого самостійне утруднене сечовипускання відновилося. Хворий близько року перебував під наглядом у уролога поліклініки, але з якихось, причин не дообстежен і курс бужування не проходив.

Після чергового відвідування лікаря, дивляись на значне погіршення свого стану хворий погодився на дообстеження та направлення на планове оперативне лікування.

Пацієнту зроблено обстеження висхідна уретро-цистографія.Опис рентген знімка: на знімку визначається нормальна будова висячого відділу уретри, зазначене чорними стрілками. У промежинному відділі уретри визначається виражене, протяжне звуження сечівника аж до сечового міхура, зазначене на знімку жовтими стрілками. У проекції сечового міхура визначається звуження його шийки, імовірно склероз. Сечовий міхур на рентген знімку, відзначений синьою стрілкою, внутрішній контур сечового міхура нерівний, що говорить про хронічний цистит.

Після обстежень хворому встановлено діагноз:  Хронічний уретрит. Протяжна стріктура уретри. Склероз шийки сечового міхура. Хронічний цистит.

План лікування

Хворому планується в стаціонарних умовах провести оперативне лікування стриктури уретри «оптичну уретротомію» з подальшими сеансами бужування уретри в амбулаторних умовах. Також буде продовжуватися антибактеріальна і протизапальна терапія.

Клінічний випадок підготував лікар-уролог: Смерницький В.С.
Рентген знімок наданий на сайт з особистого архіву Смерницького В.С.


Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Рентген дослідження | Добавил: Владимир Смерницкий (11.12.2012)
Просмотров: 2114 | Теги: стріктура, стриктура
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 1 оценок. 1 отзывов