Главная » Статьи » Статті українською мовою » Репродуктивна медицина

Чоловіче безпліддя. Частина 11. Штучні методи лікування безпліддя - Кріоконсервація та сурогатне материнство

Крiоконсервацiя та сурогатне материнство

Кріоконсервація - різке охолодження біологічного матеріалу з використанням кріопротекторів з наступним зберіганням при низьких температурах (-196 oС, в рідкому азоті) в спеціальних сховищах. Зразки біоматеріалів зберігаються в закритому вигляді в окремих контейнерах, перед заморожуванням своїх клітин необхідно пройти обстеження для визначення різних інфекцій.

Кріоконсервація сперми. Еякуляту (сперматозоїдів).

Замороження сперматозоїдів використовується в лікуванні безпліддя при різних життєвих ситуаціях. Потрібно знати, що активність сперматозоїдів після розморожування знижується, тому розморожується невелика кількість матеріалу, за результатами розморожених сперматозоїдів визначається вибір методу та придатність зразка для зберігання.

Кріоконсервована сперма зберігається в кріобанку до 10 років, обов'язковими умовами зберігання є придатність розмороженого зразка для методик допоміжних репродуктивних технологій та оформлена заява та договір про умови зберігання і розморожування, оскільки заморожений зразок є власністю пацієнта.

До кріоконсервації сперматозоїдів вдаються не тільки подружні пари, які звернулися до клініки ДРТ, а й самотні чоловіки, зайняті на шкідливому виробництві або перед проведенням лікування, яке може вплинути на їх репродуктивну функцію, які на даний момент не можуть створити сім'ю, чоловіки що йдуть на війну, самотні жінки та вдови.


Кріоконсервація яйцеклітин (жіночих статевих клітин, ооцитів)

Замороження яйцеклітин проводиться жінкам фертильного віку, у яких репродуктивна функція перебуває під загрозою порушення внаслідок медикаментозного лікування, наприклад при лікуванні онкозахворювань, що дає можливість зберегти репродуктивний потенціал. Альтернативою кріоконсервації окремих клітин є збереження тканини яєчника, ця технологія має більший потенціал для збереження потрібної кількості яйцеклітин, але вона тільки вводиться в клінічну практику.

Для того щоб провести цикл заморозки-розморозки яйцеклітин, необхідно отримати достатню кількість жіночих клітин, тому перед витяганням ооцитів з яєчників проводиться попередня стимуляція (як в циклах екстракорпорального запліднення). Отримання яйцеклітин проводиться під УЗД контролем.

Зазвичай ооцити зберігають до 10 років, але у випадках, коли пацієнтка потребує більш тривалого збереження її клітин, термін зберігання можна продовжити.

Процедура заморозки \ розморожування несприятливо впливає на оболонку ооцита, що ускладнює проникнення сперматозоїдів при процедурі класичного ЕКЗ, тому запліднення яйцеклітин після розморожування проводять за допомогою процедури ICSI (ін'єкція одного сперматозоїда в яйцеклітину).

Відсоток вагітності після перенесення нормально розвиваючих ембріонів змінюється в залежності від особистих особливостей жінки та залежить від численних факторів, в тому числі віку пацієнтки до заморозки та після розморожування. Тому важко зробити прогноз настання вагітності. Потрібно розуміти, що не всі яйцеклітини виживають після розморожування та не всі що вижили нормально запліднюються.


Кріоконсервація ембріонів в програмах ЕКЗ


Кріоконсервація ембріонів пропонується парам, у яких в циклах ЕКЗ після перенесення в порожнину матки залишилися ембріони гарної якості, придатні для заморозки. Кріоконсервація ембріонів підвищує ймовірність настання вагітності в розрахунку на один цикл стимуляції, тому дає можливість отримати бажану вагітність без повторних стимуляцій та знизити матеріальні витрати.

Термін зберігання ембріонів - до 4-6 років. Для того, щоб прийняти рішення про кількість розморожених ембріонів, потрібно знати, що 30 - 40% ембріонів не виживають або не розвиваються після проведення циклу кріоконсервації.

Сурогатне материнство - це допоміжна репродуктивна технологія, при застосуванні якої жінка добровільно погоджується на вагітність з метою виносити та народити біологічно чужої їй дитини, яка буде потім віддана на виховання іншим особам - генетичним батькам. Ці батьки і будуть юридично вважатися батьками даної дитини, не дивлячись на те, що його виносила та народила сурогатна мати.

Найбільш точне формулювання сурогатного материнства, прийнята Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 2001 році: «Гестаційний кур'єр: жінка, у якої вагітність наступила в результаті запліднення ооцитів, що належать третій стороні, сперматозоїдами, що належать третій стороні. Вона виношує вагітність з тією умовою або договором, що батьками народженої дитини будуть один або обидва людини, чиї гамети використовувалися для запліднення. »

Тим не менш, про сурогатне материнство говорять і у випадку штучного запліднення жінки спермою чоловіка з подальшою передачею народженої дитини цьому чоловікові та його дружині (якщо він одружений). В такому випадку сурогатна мати і є генетичною матір'ю дитини.


Весь цикл статей на тему "Чоловіче безпліддя"
(автор: Смерницький В.С.)





Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Репродуктивна медицина | Добавил: Владимир Смерницкий (02.09.2012)
Просмотров: 3815 | Теги: безпліддя
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 1 оценок. 1 отзывов