Главная » Статьи » Статті українською мовою » Репродуктивна медицина |
Чоловіче безпліддя. Частина 2. Фізіологія запліднення. Сперматозоїд
Фізіологія запліднення. Сперматозоїд Для того, щоб відбулася вагітність необхідна наявність двох клітин - сперматозоїда, який виробляється в яєчках чоловіка та яйцеклітини, що виробляється яєчником жінки. Сперматозоїд утворюється в звивистих канальцях яєчка з сперматогенного епітелію (клітин Сертолі), потім переходить в прямі канальці, де дозріває. Час дозрівання сперматозоїда 2,5 місяця. Після того як сперматозоїд дозрів він проходить в головку придатка, де сперматозоїди концентруються і зберігаються, до того моменту поки не відбудеться еякуляція. Перебуваючи в придатку сперматозоїди, не проявляють своєї активності та практично нерухомі. Мабуть природа подбала про те, щоб сперматозоїди не витрачали свою енергію, поки знаходяться в придатку, до того ж, в придатку немає енергетичного матеріалу для рухливості сперматозоїдів, який є в простаті та сім'яних пухирцях. Під час еякуляції придаток ритмічно, перестальтічно скорочується і викидає з себе накопичені сперматозоїди, які в свою чергу проходять по хвосту придатка, сім'явивідному протоку, сім'явипорскуючі протоки, потрапляючи в сечовивідний канал (уретру). В цей же час в уретру викидається біологічно активні рідини з насіннєвих пухирців і передміхурової залози, в яких містяться поживні та енергетичні речовини для підтримання життєздатності сперматозоїдів. З суміші секрету простати та рідини насіннєвих пухирців сперматозоїд бере енергію, стає рухомим і активним. Потрапляючи в піхву сперматозоїд, підходить до шийки матки, проникає в шиїчний канал, проходить через всю порожнину матки, досягає маткової труби, де зустрічається з яйцеклітиною. Потім відбувається злиття сперматозоїда з яйцеклітиною (запліднення). Запліднена яйцеклітина скочується в порожнину матки, де ділиться, зростає, формується плід, розвивається дитина та з'являється на світ. Наведу кілька фактів про сперматозоїди:
Сперматогенез - це гормонально залежний процес перетворення клітин попередників у повноцінні зрілі сперматозоїди. Залози внутрішньої секреції, що регулюють сперматогенез це: гіпоталамус, гіпофіз, яєчки (гонади). Основні гормони, що регулюють сперматогенез це: тестостерон, фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) та лютеінізуючий гормон (ЛГ). Якщо в якомусь з етапів розвитку та просування сперматозоїдів відбувається збій - це може привести до розвитку чоловічого безпліддя. Весь цикл статей на тему "Чоловіче безпліддя" (автор: Смерницький В.С.)
Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах. | |
Просмотров: 4657
| Теги: | |
Рейтинг :
UroPortal
0.0 из 5
на основе
0 оценок.
0 отзывов
|