Главная » Статьи » Статті українською мовою » Репродуктивна медицина

Чоловіче безпліддя. Частина 6. Допоміжні методи лікування безпліддя. Контрольоване зачаття. Внутрішньоматкова iнсемiнацiя

Допомiжнi методи лікування безпліддя.

Контрольоване зачаття - це метод при, якому контроль за зростанням фолікула та овуляцією у жінки здійснюється лікарем за допомогою УЗД, після чого доктор дає чіткі вказівки, коли потрібно проводити статевий акт з еякуляцією. Метод ефективний у пацієнтів з дещо зниженими показниками спермограми, а у жінки обов'язково повинні бути прохідні маткові труби.

Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка або донора - це медична процедура відноситься до допоміжних репродуктивних технологій. Полягає у введенні в цервікальний канал або матку жінки сперми чоловіка, отриманої завчасно в спеціальну ємність. Інсемінація застосовується в медичних цілях для досягнення вагітності у безплідних пар або для отримання вагітності у самотніх жінок, проводиться в амбулаторних умовах медичних установ гінекологічного профілю.

Інсемінація регламентується наказом міністерства охорони здоров'я (МОЗ).


Методика внутрішньоматкової інсемінації
Дану маніпуляцію проводять у дні овуляції, час якого лікар визначає за допомогою узд та спеціальних тестів. Штучна інсемінація може застосовуватися як в природному циклі жінки, так і з використанням гормональної стимуляції суперовуляції.

Сперму для внутрішньоматкової інсемінації отримують безпосередньо перед процедурою, або використовують розморожену сперму, яка була кріоконсервована заздалегідь.Для введення бажано використовувати попередньо оброблену сперму. Обробка сперми полягає у відділенні сперматозоїдів від насінної рідини. Використання обробленої сперми для внутрішньоматкової інсемінації краще, так як при введенні необробленої сперми в матку існує ризик, алергічної реакції та анафілактичного шоку.

Сперму всередину матки вводять через пластиковий катетер з приєднаним до нього шприцом з обробленою спермою. Процедура безболісна, триває кілька хвилин.
Весь цикл статей на тему "Чоловіче безпліддя"
(автор: Смерницький В.С.)


Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Репродуктивна медицина | Добавил: Владимир Смерницкий (02.09.2012)
Просмотров: 3336 | Теги: безпліддя
Рейтинг : UroPortal 4.5 из 5 на основе 2 оценок. 2 отзывов