Главная » Статьи » Статті українською мовою » Репродуктивна медицина

Чоловіче безпліддя. Частина 7. Штучні методи лікування безпліддя - екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Штучне запліднення

Екстракорпоральне запліднення

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ, запліднення в пробірці, запліднення in vitro, штучне запліднення), в англійському значенні абревіатурою IVF (in vitro fertilisation) - це медична репродуктивна технологія, яка використовується в разі безпліддя.

Під час ЕКО яйцеклітину витягують з організму жінки та запліднюють штучно в пробірці, отриманий ембріон містять в умовах інкубатора, де він розвивається протягом 2-5 днів, після чого ембріон переносять у порожнину матки для подальшого розвитку.

Показанням до проведення процедури ЕКЗ є різні форми чоловічого та жіночого безпліддя.
Протипоказаннями для проведення ЕКЗ є стани жінки, при яких вагітність та пологи загрожують здоров'ю матері або дитини, тобто:

  • Загальні та психічні захворювання, що є протипоказаннями для виношування вагітності та пологів;
  • Вроджені вади розвитку або набуті деформації порожнини матки, при яких неможлива імплантація ембріонів або виношування вагітності;
  • Доброякісні та злоякісні пухлини жіночих статевих органів;
  • Гострі запальні захворювання будь-якої локалізації;
  • Злоякісні новоутворення будь-яких органів.
Протипоказання для проведення ЕКЗ з боку чоловіка відсутні.


Як проводиться ЕКО (екстрокорпоральне запліднення)

Для ЕКО намагаються отримати кілька яйцеклітин, у зв'язку з чим проводять гормональну стимуляцію яєчників, після чого яєчники вироблюють не одну яйцеклітину як в нормі а декілька. Така процедура називається «стимуляція суперовуляції».

Для стимуляції використовують ін'єкції препаратів фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), хоріонічного гонадотропіну (ХГ), а також блокаторів гонадотропін-рилізинг гормону (ГнРГ). Дозрівання яйцеклітин та зростання фолікулів контролюють за допомогою УЗД. Після дозрівання фолікула, проводять процедуру вилучення яйцеклітин - пункцію фолікулів яєчника за допомогою спеціальної голки, під місцевою або загальною анестезією. Пункція проводиться через піхву, під контролем УЗД. Після вилучення вмісту фолікула, фолікулярну рідину досліджують за допомогою мікроскопа.

Сперму для процедури ЕКО отримують від чоловіка або донора, шляхом мастурбації в спеціальну тару. Якщо неможливо отримати сперматозоїди зі сперми, вдаються до інвазивного вилучення сперматозоїдів з яєчка або його придатка.

Процедуру запліднення яйцеклітин сперматозоїдом, проводить лікар ембріолог. В пробірку вмiщуючу яйцеклітини в поживному середовищі, додають сперматозоїди з розрахунку 100 або 200 тис. на одну яйцеклітину, протягом 3 годин сперматозоїд проникає в яйцеклітину та запліднює її, потім розвивається ембріон, який підсаджують в порожнину матки.


Весь цикл статей на тему "Чоловіче безпліддя"
(автор: Смерницький В.С.)

Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Репродуктивна медицина | Добавил: Владимир Смерницкий (02.09.2012)
Просмотров: 4052 | Теги: безпліддя
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 1 оценок. 1 отзывов