Главная » Статьи » Статті українською мовою » Урологія

Еритроплазія Кейра. Симптоми. Діагностика. Лікування еритроплазіі Кейра в Миколаєві

Якщо у Вас виникли питання по ефективним, сучасним методам лікування еритроплазіі Кейра, задавайте їх онлайн лікарю-урологу за телефонами вказаними в контактах!

Еритроплазія Кейра (епітеліома бархатиста, хвороба Кейра, ерітроплазія Кейра) це патологічне передракове утворення на шкірі головки та крайньої плоті статевого члена, що проявляється чітко обмеженими від нормальної шкіри бордовими, блискучими або бархатистими плямами. Хвороба Кейра розглядається як варіант хвороби Боуена. Це рідкісне захворювання, найчастіше зустрічається у літніх необрізаних чоловіків і вкрай рідко в молодому та середньому віці.


Еритроплазія Кейра в 30 % випадків трансформується в плоскоклітинний рак.

Причини, що призводять до еритроплазіі Кейра

Припускають, що до розвитку хвороби Кейра можуть призводити такі чинники:

- Токсичний вплив смегми на шкіру голівки статевого члена і внутрішнього листка крайньої при недостатній гігієні, гіпертрофії крайньої плоті, наявності фімозу;

- Хронічні запальні процеси (баланопостит);

- Рецидивуючий генітальний герпес;

- Інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ);

- Хронічне механічне пошкодження шкіри статевого члена.

Симптоми Хвороби Кейра

Еритроплазія розвивається повільно, розташовується на головці статевого члена, а так само на крайній плоті. Ділянка ураження ерітроплазіі має насичений колір від яскраво- червоного до бордового і чіткі межі. Поверхня еритроплазіі може бути блискучою або ж бархатистою. При хворобі Кейра на головці члена можуть з'являтися нагноєння, виразки, білий наліт, який легко знімається. При даному захворюванні з ділянок ураження виникають кровотечі.


При переродженні еритроплазіі Кейра в рак з'являються кров'яні скориночки покриті гноєм, м'ясисті вузли, виразки, ущільнення, бородавчасті розростання. Після переродження еритроплазіі в рак не виключено метастазування .

Діагностика еритроплазіі Кейра

Діагноз хвороби Кейра встановлюється на підставі типової клінічної картини, а так само біопсії уражених ділянок та цитології .

Диференційний діагноз

Диференціювати еритроплазію Кейра необхідно від баланопостита, крауроза, плазмоцеллюлярного обмеженого баланопостита Zoon (Зуна), обмеженого псоріазу, екземи, фіксованої еритеми, червоного плоского лишаю, плоскоклітинного раку, хвороби Педжета, сифілісу.

Слід зазначити, що еритроплазія вкрай важко піддається лікуванню, але якщо правильно підібрати терапію хворобу можна вилікувати.

Лікування еритроплазіі Кейра


- Хіміотерапія

- Цитостатичні мазі

- Променева терапія

- Лазерне видалення еритроплазіі

- Хірургічне лікування

При наявності еритроплазіі Кейра необхідно провести операцію обрізання крайньої плоті. Як правило після кругового висічення крайньої плоті процес може зупинитися, регресувати або ж сповільнитися це пов'язано з тим, що при оголеній голівці з'являється вільний приплив кисню, шкіра підсихає, смегма не затримується, бактерії припиняють розмножуватися, проходять запальні явища.

Найефективніше лікування еритроплазіі Кейра це комплексна терапія, спочатку оперативна, потім хіміо- та променева терапія.

Останнім часом у лікуванні еритроплазіі Кейра ми застосовуємо хірургічний лазер, яким з успіхом видаляємо вогнища ураження шкіри голівки члена, після чого відбувається нормальна епітелізація поверхні головки.

Профілактика еритроплазіі Кейра

- Ретельна інтимна гігієна;

- Профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом;

- Своєчасне лікування статевих хвороб;

- Слід пам'ятати, що обрізані чоловіки практично ніколи не хворіють на еритроплазію Кейра, тому операція обрізання крайньої плоті є одним з найефективніших профілактичних методів недопущення розвитку еритроплазіі члена.

 

Статтю підготував лікар уролог- андролог Смерницький Володимир Сергійович.

  

 (Теги : Еритроплазія Кейра лікування в Миколаєві, лікування еритроплазіі Кейра, ерітроплазія Кейра на члені, обрізання при еритроплазіі Кейра, еритроплакія Кейра лікування, рак члена лікування в Миколаєві, рак шкіри члена, рак головки, еритроплазія на головці члена, лікування еритроплазіі лазером в Миколаєві, лазерне лікування еритроплазія члена в Миколаєві.)Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Урологія | Добавил: Владимир Смерницкий (05.01.2014)
Просмотров: 6769 | Теги: лікування еритроплазіі Кейра, еритроплакія Ке, обрізання при еритроплазіі Кейра, Еритроплазія Кейра лікування в Мико, ерітроплазія Кейра на члені
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 5 оценок. 5 отзывов