Главная » Статьи » Статті українською мовою » Урологія

Карункул уретри. Ектропіон сечовипускального каналу. Симптоми. Діагностика. Лікування в Миколаєві

Карункул сечовипускального каналу- це доброякісне утворення уретри, виникає у жінок у постменопаузальному періоді, внаслідок пролапсу слизової оболонки уретри з періодичним запаленням, часто карункули називають ектропіон задньої стінки сечовипускального каналу. Карункул уретри розвивається вторинно на тлі старіння організму та атрофії вульвовагинальной тканини. 

Симптоми карункули уретри: 

- Зовнішній отвір сечівника набуває червоного кольору, його діаметр може збільшуватися від декількох міліметрів до 1 см. У більшості випадків ектропіон протікає безсимптомно, але періодично може викликати кровотечу, прискорене, дискомфортне, хворобливе сечовипускання (дизурія), хронічний цистит з частими періодами загострень. Іноді карункули супроводжує нетримання сечі. 

Діагностика ектропіону сечівника: 

Карункула виявляється при гінекологічному або урологічному огляді. В області зовнішнього отвору уретри з'являється округле, з рівними краями від світло рожевого до бордового кольору іноді можна визначити крововиливи і кров. 

Якщо взяти біопсію карункули то визначається, що вона покрита багатошаровим плоским або перехідним епітелієм. Виявляються втрата сполучної тканини, численні розширені капіляри і запальні клітини. 

Карункули необхідно диференціювати з такими захворюваннями як: 

- Рак сечівника; 

- Папілома уретри; 

- Поліп уретри; 

- Випадіння (виворіт) сечівника; 

- Кіста уретри. 

Лікування карункули уретри за відсутності симптомів не потрібна, бажано спостереження уролога. При необхідності призначають системну або місцеву замісну естрогенну терапію (естрогенний крем і т.п.).

При неефективності замісної естрогенної терапії можливо висічення ектропіону, локальна ексцизія карункули, кріокаутерізація, або лазерне видалення.Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Урологія | Добавил: Владимир Смерницкий (03.10.2014)
Просмотров: 2815 | Теги: кіста уретри, карункул уретри, лікування ектропіону в миколаєві, операції при карункулах
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 2 оценок. 2 отзывов