Главная » Статьи » Статті українською мовою » Урологія

Урофлоуметрія як важливий діагностичний метод дослідження

Урофлоуметрія проводиться з метою визначення швидкості потоку сечі. Даний тест допомагає урологу визначити причину повільного, скрутного сечовипускання.

Лікар призначає урофлоуметрію якщо пацієнт відчуває труднощі з сечовипусканням, так само тест показує і те наскільки добре функціонують сечовивідні шляхи.

Вимірюючи середні та максимальні значення потоку сечі, тест оцінює тяжкість будь-якої перешкоди блокування відтоку. Дослідження так само може вказувати на певні захворювання, такі як, зниження тонусу сечового міхура або збільшення передміхурової залози.

Як проводиться дослідження

Безпосередньо перед урофлоуметрією сечовий міхур повинен бути досить наповнений 200-400мл, але не переповнений інакше будуть неправильні показники.

На відміну від традиційних аналізів, коли потрібно мочитися в банку або склянку, даний тест припускає сечовипускання в пристрій, що має форму воронки або спеціальний унітаз. Найправильніше мочитися так як ви це робите завжди і не намагатися навмисно змінювати потік сечі. Під час того як відбувається сечовипускання, електронний урофлоуметр, підключений до комп'ютеру вимірює кількість і швидкість потоку сечі. Після того як дослідження закінчилося, апарат видасть роздруковані результати, які будуть оцінюватися лікарем. Урофлоуметр видає такі показники, як: максимальну швидкість потоку сечі, середню швидкість, час досягнення максимальної швидкості, час потоку і сечовипускання, обсяг загальної та залишкової сечі.

Типи сечовипускання інтерпретуються як: необструктивний, обструктивний, неоднозначний, переривчастий, стрімкий.

Нормальний потік сечі вважається від 10 до 15 мілілітрів в секунду і залежить від статі, віку, температурних умов і статевих контактів. Жінки, як правило, мають менші коливання з віком і в середньому становлять від 15 до 18 мілілітрів в секунду.

Зниження потоку сечі може спостерігатися при:

- Атонії сечового міхура;

- Сфінктерно-детрузорній дисинергіі;

- При наявності склерозу шийки сечового міхура, фіброзу;

- Каменях сечового міхура;

- При аденомі простати;

- Хронічному і гострому простатиті;

- Склерозі простати;

- Раку простати;

- Стриктурі уретри.

Висновок: урофлоуметрія є досить інформативним, скринінговим методом дослідження порушень сечовипускання, звичайно він не є єдиним для постановки того чи іншого діагнозу але те, що він багато в чому доповнить основні методи дослідження та допоможе лікарю встановити точний діагноз це не викликає сумнівів.

Опис дослідження підготував уролог Смерницький В.С.Внимание! Если у Вас возникли какие-либо вопросы - не стесняйтесь задавать их на нашем форуме. Также можете обратиться за помощью непосредственно к врачу по телефону указанному в контактах.

Категория: Урологія | Добавил: Владимир Смерницкий (01.02.2015)
Просмотров: 3136 | Теги: урофлоуметрія, дослідження, гіперплазія простати, хронічний простатит, аденома
Рейтинг : UroPortal 5.0 из 5 на основе 5 оценок. 5 отзывов